Walther Arms 2880091PRO PDP Pro ACRO Full Size 9mm Luger 10+1 4.50" Black Polygonal Rifled Barrel, Black Serrated w/Optic Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Textured Polymer Grip, Aimpoint A
$1,498.75
product code:2880091PRO
UPC:723364235467
Brand:Walther
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 4.7" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | PDP Series |
| Finish | Matte Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Performance Duty Textured Grip |
| Magazine | 3 10 rd. |
| Manufacturer Model No | 2880091PRO |
| Model | PDP PRO |
| Overall Length | 8" |
| Sights | White Dot |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Performance Duty Textured Grip Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 27.5 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


